Rozhovor pro EOnline.com
Zdroj: Kristin Veitch, EOnline.com - 19. srpna, 2005
Nestává se každý den, že bych měla tu možnost popovídat si s mužem, kterému do mé vlastní mailové schránky chodí víc pošty než mě samé. Tento tak mnohými oblíbený muž, který v lidech vyvolává šílenství obdivu není nikdo jiný než James Marsters, a právě s ním jsem si promluvila o jeho působení v seriálu z produkce WB - Smallville.
Jamesův mozek:V případě že jste žili někde pod kamenem a Jamesovi fanoušci ještě nemají vaší emailovou adresu, měli by jste vědět, že James Marsters byl obsazen do role uhlavního nepřítel Clarka Kenta (Tom Welling) v nadcházející sezóně Smallville. Jeho jméno? Brainiac, což je docela příhodné pro muže, o kterém stále tvrdím, že je jedním z nejchytřejších mužů v Hollywoodu, a který kolem sebe neustále trousí slova jako například "verisimilitude" (pravděpodobnost). Takže bude asi lepší když nebudu svým nesmyslným plácáním zasahovat do jeho hovoru a budu s ním raději komunikovat ve stylu otázek a odpovědí.
Je vám jasné, že jsou vaši fanoušci nadšení z toho, že se objevíte ve Smallvillu, že ano?
James:To víte, že ano! Je to skvělý. Chci říct, že jsem ze Smallvillu strašně nadšený. Páni, byl jsem na skvělé večeři s [vedoucím producentem] Alem Goughem, a dejme tomu, že se mě snažil přemluvit, abych s ním podepsal smlouvu, ale já jsem byl úplně mimo z toho, jak normální byl, jak stojí nohama na zemi a jak moc jsme mluvili o svých rodinách, a pak zase o umění. Zajímal se o spoustu věcí a myslím, že toho hodně ví. Líbí se mi ten jeho mozek se Supermanskou mythologií. Víte, [Smallville] je zase jedním takovým dospívajícím dramatem, jako Buffy, a tyhle seriály jsou skvělé, protože všichni neustále dospíváme. Já se pořád snažím dospět, takže tenhle příběh asi nikdy pro nikoho nezestárne. "Staň se sám sebou." Kdy to nepotřebujete slyšet? Proto to miluju.
Budete vypadat naprosto jinak než jsme byli zvyklí v Buffy. Opálený, tmavší vlasy, žádný britský akcent. Ujede vám to někdy zase k tomu anglickému přízvuku?
James: Ne. Když jsem poprvé dostal roli, tak se mi to stávalo pořád, ale teď už ne. Jsem hrozně šťastný, že konečně můžu být ten hnědovlasý James, asi jako, 'Oh, ahoj!' Doufám, že se lidem bude můj americký přízvuk líbit.
Vaší postavou je teď univerzitní profesor jménem Dr. Fine, který se transformuje do Brainiaca, že? Takže začínáte jako Dr. Fine? Uvidíme tu přeměnu?
James:Uvidíte ji velmi brzy, a to je vše, co vím. Myslím, že začnu jako něco skoro nerozpoznatelného a stane se ze mě Dr. Fine. Uvidíte mě hned v první epizodě.
Povídá se něco o Spikově projektu. Vím, že jste řekl, že máte pocit, že existuje určitá časová hranice na takové hraní. Cítíte to pořád stejně?
James:Ano, cítím. Je to zvláštní. Zrovna jsem telefonoval s někým, kdo včera mluvil s Jossem, a ten tvrdil, že to má být na spadnutí. Joss mi nic takového nikdy neřekl. Dvakrát se mě ptal, jestli bych měl zájem. Dvakrát jsem řekl ano, a stejně tak mi dal dvakrát najevo, že to ještě nic neznamená, že se ještě nic neděje, jen chtěl mít něco v záloze. Řekl mi, že jde hlavně o to, jestli má cenu nějaký příběh o Spikovi tvořit. Myslel jsem, že je hodně příběhů se Spikem, které by stály za to, ale myslím, že by to musel být příběh, o kterém si Joss bude myslet, že stojí za to ho převyprávět, nějaký, který by ho dost uchvátil. A myslím, že pokud nějaký takový najde, bude mít Spike nějaký svůj film, a pokud ne tak žádný nebude a asi by ani žádný neměl být.
Mluvil jste s některými z představitelů z Buffy o jejich nových projektech?
James:Ne. Měl jsem teď moc starostí se vším možným, asi tak jako všichni herci. Myslím, že rodičovská omezení udělají člověku hodně velkou čáru před rozpočet, co se společenského života týče, obzvláště když jste herec, a nemáte na své děti tolik času kolik byste chtěli.
Je to pro vás těžké být tak daleko od svých dětí, když točíte ve Vancouveru?
James:To víte, že je. Ale díky penězům mohou přiletět a zase odletět, a taky nejsem úplně ve všech epizodách, takže se vracím domů. Je to přijatelné.
Víte kolik epizod natočíte?
James:Zavázal jsem se k 6 až 10, takže doufám, že to bude těch 10. Pokud to nebude ono tak jen šest. A pokud to vůbec nevyjde tak možná tak jenom jedna. A potom to bude jen, "Páni, on umřel v první epizodě?!"
Ale no tak! Smallville vysílají v úterý v 20:00, a přímo se kryje s Joeyem, Survivor a Alias. Potřebují vás.
James:Páni. Fakt? To bude zajímavý. [hlubokým hlasem jako Terminátor] Tak potom je zničíme, Survivor se svou ubohou dějovou linií. Zničíme je fikcí. Natřeme jim to metaforou. Pravděpodobně. [smích.] Vytváříme bezchybnou realitu, která se s realitou střetává každý den. [poškrábe se na hlavě a sáhne po slovníku.] Díky, Jamesi!
This site was made for fans from fans, its not for profit.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány Jamesem Marstersem, ani společností Himber Entertainment, Inc./ This site is not authorized by James Marsters nor Himber Entertainment, Inc.
Please Don't hotlink! Please note that the images, videos or music available on this site belong to their respective owners (except my own photos). I do not claim any copyright. Please contact me before taking any legal action, anything can be removed.
Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je zakázána.


















role: Lord Piccolo
role: Buzz Aldrin
role: John McCarthy
role: Det. Grant Mars
role: Cpt. John
role: Brainiac
namluvení 10. dílu